fbpx

Besin ve Bağırsak İntoleransınız Var mı?

Vücudunuzda aşağıdaki semptomları yaşıyorsanız Besin ve Bağırsak İntoleransınız Olabilir!

  • Sürekli Kilo Alma ve Kilo Vermekte Sorun Yaşama

Bağırsaklarınızda sürekli tolere edemediğiniz besinler oluşuyorsa zaman içerisinde bu besinler birer yabancı madde gibi algılanır ve %95’i bağırsaklarda salgılanan ‘’Serotonin‘’ hormonun da eksikliğe yol açar. Bu yüzden yemek yemeğe isteğimiz artar ve kilo almaya başlarız. Bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olan bu durum yemek yeme isteğimizin artmasına hatta devamında inflamasyona yol açabilir. Siz de BiiTest yaptırarak tolere edemediğiniz hatta inflamasyona yol açan besinleri öğrenebilirsiniz.

  • Bağırsak ve Mide Şikayetleri

Besin ve Bağırsak intoleransınız varsa inflamasyona bağlı çok çeşitli Mide ve Bağırsak Şikayetleri yaşayabilirsiniz. İritabl bağırsak sendromu, kabızlık, mide ağrısı, sindirim sistemi sorunları bunların başında gelmektedir.

  • Şişkinlik ve Ödem

Vücudumuz tolere edemediği besinlere karşı çeşitli bağışıklık sistemi tepkileri verebilir ve bu zamanla değişik sorunları ortaya çıkartır. Bunlardan en belirgin olanları Şişkinlik ve Ödem şikayetleridir. İntoleransınız olan besinleri tespit edip Şişkinlik ve Ödem gibi şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

  • Kronik Yorgunluk

Besin İntoleransınız olan yiyecekleri ve içecekleri tüketmeye devam ettiğiniz sürece vücudunuz bu yiyeceklere karşı savunma geliştirmeye çalışır bunların en belirgin olanlarından biri de Kronik Yorgunluk semptomudur. İntoleransınız olan besinleri belirli dönemler yemek planınızdan kısıtlayarak kronik yorgunluk şikayetinden kurtulabilirsiniz.

  • Sürekli Cilt Problemleri

Başta egzama, sedef ve sivilce şikayetlerini Besin İntoleransınız olan yiyecekler tetikliyor olabilir. Bilimsel çalışmalar göstermiştir ki intoleransınız olan yiyecekleri belirli sürelerde yemek planınızdan çıkarttığınızda bu şikayetlerde önemli oranlarda iyileşme gözlemlenmiştir.

  • Migren

Migren rahatsızlığını tetikleyen etkenin yedikleriniz olduğu yıllardır bilinen bir gerçektir. BiiTest ile vücudunuza zarar veren ve tolere edemediğiniz yiyecekleri öğrenip Migren şikayetlerinizi azaltabilirsiniz.

Call Now Button