Besin ve Bağırsak İntoleransı

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Besin ve Bağırsak İntoleransı

Yediğimiz bazı yiyecek ve içecekler sindirim sistemimiz ve bağırsaklarımız tarafından sindirilemez ve tolere edilemez. İntoleransımız olan bu yiyecekleri tüketmeye devam ettiğimizde bağırsaklarımız çeşitli tepkiler gösterir ve ortaya çıkan bu sonuca Besin İntoleransı denir.

Besin ve Bağırsak intoleransımızı kendi kendimize tespit etmemiz neredeyse imkansızdır. Yediğimiz besinlerin sindirimi ortalama 2 saat ile 3 gün arasında tamamlanır. Bu süre zarfında hangi besinlerin vücudumuzda intoleransa yol açtığını kendi kendimize tespit etmemiz neredeyse imkansızdır.

BiiTest saç numunesi üzerinde dünyanın en yeni teknolojilerinden biri olan Hücre Görüntüleme Teknolojisi ile vücudunuzda ve bağırsaklarınızda intoleransa neden olan yiyecek, içecek ve gıda katkı maddelerini tespit eder.

İntoleransınız olan bazı besinler aşırı kilo alma, kilo vereme, bağırsak ve mide sorunları, sindirim sistemi sorunları, gaz, ödem, şişkinlik, egzama, sedef, akne, migren gibi birçok probleme yol açıyor olabilir.

Kendi kendimize bu gıdaları tespit etmemiz neredeyse imkansızdır. BiiTest ile size zarar verme ihtimali olan, kilo vermenize engel olan, bağırsak şikayetlerine yol açma ihtimali olan, vücudunuza zarar verebilecek yiyecek, içecek ve gıda katkı maddelerini kolayca öğrenebilirsiniz.
Yedikleriniz İlacınız Olsun, İlacınız da Yedikleriniz…

Hippokrates

Yedikleriniz Kilo Aldırıyor Olabilir!

Yediğimiz ve vücudumuz tarafından tolere edilmeyen besinler zamanla bağırsaklarımızda ve vücudumuzda İnflamasyona sebep olur.

Vücudumuz bu besinleri yabancı bir madde olarak algılar ve bağışıklık sistemini devreye sokar.
Bunun sonucunda da metabolizmamız yavaşlar, bağırsaklarımız tarafından %95’i salgılanan Serotonin hormonu çok daha az salgılanmaya başlar ve yeme isteğimiz artar.

Tolere edemediğimiz besinleri yemeğe devam ettikçe aşırı kilo alma, diyet yaparken kilo verememe gibi birçok problemle karşı karşıya kalabiliriz.

BiiTest ile tolere edemediğiniz vücudunuzda intoleransa yol açan besinleri tespit edebilir bu besinleri belirli sürelerde beslenme planınızdan çıkartarak daha sağlıklı ve çok daha kolay kilo verebilirsiniz.