fbpx

Besin ve Bağırsak İntoleransı

Yediğimiz bazı yiyecek ve içecekler sindirim sistemimiz ve bağırsaklarımız tarafından sindirilemez ve tolere edilemez. Bu yiyecekleri tüketmeye devam ettiğimiz zaman ortaya çıkan sonuca Besin İntoleransı denir.

Besin ve Bağırsak intoleransımızı kendi kendimize tespit etmemiz neredeyse imkansızdır. Yediğimiz besinlerin sindirimi 2 saat ile 3 gün arasında tamamlanır. Bu süre zarfında hangi besinlerin vücudumuzda intoleransa yol açtığını kendi kendimize tespit etmemiz imkansızdır.

BiiTest saç numuneniz üzerinde yapacağı dünyanın en gelişmiş Hücre Görüntüleme Teknolojisi ile vücudunuzda ve bağırsaklarınızda intoleransa neden olan yiyecek, içecek ve katkı maddelerini tespit eder.

Sağlıklı diye tükettiğiniz bazı besinler sizde aşırı kilo alma, bağırsak ve mide sorunları, sindirim sistemi sorunları, gaz , ödem, şişkinlik, cilt rahatsızlıkları, migren gibi bir çok probleme yol açıyor olabilir.

Kendi kendimize bu gıdaları tespit etmemiz neredeyse imkansızdır. BiiTest ile vücudunuza zarar veren, aşırı kilo almanıza sebep olan ve daha birçok hastalığa sebep olabilecek yiyecek, içecek ve katkı maddelerini kolayca öğrenebilirsiniz.

“Yedikleriniz İlacınız Olsun, İlacınız da Yedikleriniz…”

Hippokrates

Yedikleriniz Kilo Aldırıyor Olabilir!

Yediğimiz ve vücudumuz tarafından tolere edilmeyen besinler zamanla bağırsaklarımızda ve vücudumuzda İnflamasyona sebep olur.

Vücudumuz bu besinleri yabancı bir madde olarak algılar ve bağışıklık sistemini devreye sokar.

Bunun sonucunda da metabolizmamız yavaşlar, bağırsaklarımız tarafından %95’i salgılanan Serotonin hormonu çok daha az salgılanmaya başlar ve yeme isteğimiz artar. Tolere edemediğimiz besinleri yemeğe devam ettikçe aşırı kilo alma, diyet yaparken  kilo verememe gibi birçok problemle karşı karşıya kalabiliriz.

BiiTest ile tolere edemediğiniz vücudunuzda inflamasyona yol açan besinleri tespit edebilir bu besinleri belirli sürelerde beslenme planınızdan çıkartarak sağlıklı ve çok daha kolay kilo verebilirsiniz.

Call Now Button